NEZABORAVNI MATURALAC 8.A I 8.B RAZREDA
Autor: Ivana Križanac, 6. 6. 2012.

Naši osmaši jedva su uspjeli dočekati 15.svibnja, to jutro je počeo dugo iščekivani maturalac. Unatoč kiši i prethodno slabo prospavanoj noći , svi su stigli na vrijeme te je točno u 5 sati sve moglo početi. S osmašima su krenule i njihove razrednice Đurđica Ivković i Vedrana Žutić te pedagoginja Katica Maćešić. Vožnja je bila izuzetno ugodna te se činilo da su vrlo brzo bili i pred prvim odredištem- NP Plitvička jezera. Svi su bili oduševljeni netaknutom prirodom, a djevojke su se čak poželjele na ovom mjestu i jednoga dana udati.

Unatoč umoru, stigli su i do mjesta Smiljan u kojem je posjećen Memorijalni centar Nikole Tesle. Osmaši su se posebno razveselili futuristički opremljenom igralištu. U večernjim satima stigli su na konačno odredište, u Vodice. Nakon večere i smještaja krenuli su u obilazak grada. Drugi dan je bio rezerviran za obilazak Vodica te otoka Zlarina i radionica koraljnog nakita. Slobodno vrijeme oni najhrabriji iskoristili su za kupanje. Treći dan na red je došao obilazak Krešimirovog grada- Šibenika.

Slobodno popodne iskoristilo se za odlazak na plažu, a vjetar koji je puhao, čini se, nikome nije smetao. Posljednji dan iskorišten je za obilazak Zadra koji je zaista jedan od naših najljepših gradova u Dalmaciji, a obilazak su povremeno remetili jedino maturanti koji su slavili posljednji dan srednjoškolskog obrazovanja . Poslije ručka se trebalo krenuti kući. Sve što je lijepo, kratko traje pa je tako bilo i s ovim maturalcem. U Vukovar se stiglo u kasnim večernjim satima, a oduševljena lica učenika i nastavnika potvrdila su da je ovo bilo jedno nezaboravno i prelijepo putovanje koje će svima ostati u dragom sjećanju.