Škola u prirodi četvrtih razreda
Autor: Darija Benaković, 11. 6. 2018.

Učenici 4.a i 4.b razreda boravili su od 21.5 do 25.5. u školi u prirodi u Istri.
Na ovo putovanje, koje je dugo i temeljito planirano, uputili su se učenici u pratnji svojih učiteljica Božene Ursa Starc i Đurđice Dinješ te pedagoginje škole Katicom Maćešić zajedno s učenicima 4.a razreda OŠ Nikole Andrića i njihovom učiteljicom.

Prvoga dana posjetili su Zagreb i ponovili naučeno o glavnom gradu naše domovine.
U predvečernjim satima stigli su do odredišta, mjesta Banjole i smjestili se u ugodne prostorije hotela Centinera.
Drugoga dana slijedio je izlet do NP Brijuni. Učenici su putovali autobusom do Fažane, a zatim brodom do Brijuna. Slijedilo je višesatno razgledavanje nacionalnog parka u ugodnoj vožnji vlakićem i pješice.
Trećeg dana posjetili su zvjezdarnicu u Višnjanu gdje su slušali zanimljivo edukativno predavanje.
Posebno je zanimljivo bilo u posjetu jami Baredine. Učenici su, uz stručnu pratnju, silazili do podzemnog jezera na dubini 60 m. Divili su se podzemnim skulpturama koje je načinila voda, a vidjeli su i čovječju ribicu.
Četvrtog dana slijedio je izlet do Pule. U Areni su učenici bili prilično radoznali i vodiču postavljali brojna pitanja. U Aquariumu su vidjeli mnogo zanimljivih morskih stvorenja.
Osim poučnih i zanimljivih izleta, učenici su imali i školu plivanja u bazenu s toplom morskom vodom. Nisu propustili "isprobati" i more.
Večernje sate proveli su u druženju, igrama i zabavi.
Pri povratku kratko su se zadržali u Opatiji i Karlovcu.
Zadovoljni i umorni učenici nestrpljivo su čekali povratak svojim roditeljima koji su ih dočekali pred školom u kasnim večernjim satima.

Učiteljica 4.b Đurđica Dinješ