Ovaj mjesec: 1923
Komunikacijske vještine
Autor: Darija Benaković, 9. 4. 2018.

OŠ Mitnica imala je čast biti domaćinom međužupanijskoga stručnoga skupa za učitelje razredne nastave. Skup je održan 5. travnja 2018. na temu Komunikacijske vještine.

U suvremenom svijetu ljudi sve teže komuniciraju, gube i ne koriste svoje urođene i naučene komunikacijske vještine. Taj je trend primijećen već u osnovnoj školi, pa je to bio dovoljan razlog za organizaciju ovoga skupa, kako bi se naglasila važnost razvijanja vještina sporazumijevanja.

Stručni skup je potaknula viša savjetnica za razrednu nastavu Agencije za odgoj i obrazovanje Snježana Lustig, mag. prim. educ. koja je i otvorila skup.

U ime Škole kao organizatora skupa nazočne je pozdravila ravnteljica Dubravka Lemac, mag. gl. ped.

Na početku skupa predstavila se dramska skupina OŠ Ivankovo, koju vodi Andrijana Raguž, dvama zanimljivim igrokazima.

Uvodno predavanje na temu "Od ideje do realizacije" održala je pedagoginja naše škole Katica Maćešić.

Uslijedio je rad u dvjema radionicama. Tamara Dević i Jasna Mađarac vodile su radionicu "Komunikacijske vještine kroz Likovnu kulturu", a Vedrana Žutić i Helena Andabaka radionicu "Parlaonica".

Nakon toga sudionici su podijeljeni u četiri skupine i svatko je sudjelovao u dvjema od sljedećih radionica:

"Razvoj komunikacijskih vještina kroz dramski izričaj" - voditeljice Andrijana Raguž i Božena Ursa Starc

"Neverbalne odgojne poruke" - voditeljice Senka Horvatić i Darija Benaković

"Komunikacijske vještine u razredu" - voditeljice Vesna Jakovljević i Josipa Paun Hujeber

"Razvoj komunikacijskih vještina u nastavi Prirode i društva" - voditeljice Sanja Starc i Mirna Vukoja

Nakon svega, uslijedio je kratki osvrt na teme skupa, te je zaključeno da je skup bio vrlo koristan i zanimljiv.