Ovaj mjesec: 1928
Održana 13. smotra zborova Vukovarsko-srijemske županije
Autor: Darija Benaković, 29. 3. 2018.

U Pastoralnom centru sv. Bone, Župi sv. Filipa i Jakova u Vukovaru, 27. ožujka 2018., je održana 13. smotra pjevačkih zborova Vukovarsko-srijemske županije.

Osnovna škola Mitnica je bila škola domaćin smotre, te je nakon smotre održan sastanak Županijskog stručnog vijeća nastavnika glazbene kulture i glazbene umjetnosti u prostoru OŠ Mitnica.

Cijelu smotru su vodile učenice Magdalena Nikolić i Marija Šumiga, učenice sedmog razreda.

Na smotri je sudjelovalo 8 zborova iz različitih gradova i s različitim repertoarom hrvatskih i stranih skladatelja.
Prvi su nastupali Zbor mlađeg i starijeg uzrasta OŠ Vladimira Nazora iz Vinkovaca s voditeljicom Julijom Dujić.
Drugi su nastupali Zbor OŠ Dragutina Tadijanovića - Srpske nacionalne manjine iz Vukovara s voditeljicom Irenom Guštin.
Treći su nastupali Školski zbor OŠ Dragutina Tadijanovića iz Vukovara s voditeljicom Jasenkom Bognar.
Četvrti po redu smo nastupali mi, Školski zbor OŠ Mitnica s voditeljicom Dunjom Marković.
Peti su nastupali Zbor "ZRINUS" , Školski pjevački zbor OŠ Zrinskih iz Nuštra s voditeljicom Miom Mucić.
Šesti su nastupali Pjevački zbor Gimnazije "Matija Mesić" iz Slavonskog Broda s voditeljicom Sanjom Stičinski.
Sedmi su nastupali Gimnazijski pjevački zbor "Dionizije" Gimnazije Matije Antuna Reljkovića iz Vinkovaca s voditeljicom Sandrom Milovac.
Osmi su nastupali Mješoviti zbor Srednje glazbene škole Josipa Runjanina iz Vinkovaca s voditeljicom Zrinka Šimunović.

Svi zborovi su bili uspješni u svojim izvedbama, te je svim voditeljima ravnateljica OŠ Mitnica Dubravka Lemac podijelila Zahvalnice za uspješan rad i trud koji su uložili i odlučili podijelili s nama na smotri.

Voditeljica: Dunja Marković