Završena školska natjecanja
Autor: Darija Benaković, 16. 2. 2018.

Na školskim je natjecanjima ove godine sudjelovalo preko stotinu učenika!

I ove smo godine imali jako puno vrijednih učenika koji su se pripremali i sudjelovali na školskim natjecanjima. Na natjecanju iz Informatike sudjelovali su sedmaši Fran Crnac, Bruno Krizmanić, Luka Marinković i Davor Gere, a na županijsku je razinu prošao Fran Crnac. Svim učenicima mentor je bio Goran Sauka, prof. informatike.

Na natjecanju iz Engleskoga jezika sudjelovali su učenici osmih razreda: Matej Srednoselec, Domagoj Boroš, Elena Matoš, Karlo C vitković, Marta Hutinec i Jana Zadro. Pripremala ih je Đurđica Ivković, nast. engleskoga jezika. Na županijskoj će se razini natjecati: Matej Srednoselec, Domagoj Boroš i Elena Matoš.

Karlo Cvitković, 8. a, sudjelovao je na natjecanju u poznavanju njemačkoga jezika, a mentorica mu je bila Martina Salamon, prof. engl. i njem. jezika.

Natjecanje iz geografije provodi se od 5. do 8. razreda. Sudjelovali su: Jakov Jolić, Matej Ilišević, Luka Marošičević, Šimun Sauka, Lara Šijanović, Helena Bendra, Anja Vinković, Domagoj Roško, Vid Štrobilius, Karlo Cvitković, Domagoj Boroš i Jana Zadro, pod mentorstvom Damira Vinkovića, prof. geografije. Na županijskoj će se razini natjecati: Jakov Jolić, Matej Ilišević, Šimun Sauka, Lara Šijanović, Domagoj Roško, Vid Štrobilius, Karlo Cvitković i Domagoj Boroš.

Na natjecanju iz biologije sudjelovala je Iva Perković, 8. b, a mentorica joj je bila Danijela Velerajter, prof. biologije i  kemije.

Učenici: Matej Hegeduš, Gabrijel Kršić, Ana Rako, Zrinka Kovačić, Mia Kedmenec, Karlo Marukić, Lara Šijanović, Ante Amižić i Fran Hutinec sudjelovali su na natjecanju iz Tehničke kulture, a pripremao ih je Toni Hutz, prof. fizike i politehnike. Na županijskoj će se razini okušati Matej Hegeduš i Lara Šijanović.

Na natjecanju iz kemije sudjelovali su: Lucija Beljo, Matej Srednoselec, Tomislav Garvanović, Ivana Cindrić, Jana Zadro, Marta Hutinec, Iva Perković, Domagoj Roško, Fran Crnac, Karlo Jukić, Luka Marinković, Antonio Linić, Bruno Krizmanić, Nina Marošević, Fran Barba i Ivan Vuković. Pripremala ih je Antonija Boras, prof. biologije i kemije.

Katarina Kalinić, prof. povijesti ove je godine za natjecanje pripremila Tomislava Garvanovića i Ivu Perković koji su sudjelovali na školskom natjecanju.

Učenici 8. razreda Domagoj Boroš, Matej Srednoselec, Karmen Dvojković, Karlo Cvitković i Elena Matoš sudjelovali su na natjecanju iz fizike uz mentorstvo Tonija Hutza, prof. fizike i politehnike.

LiDraNo je i ove godine okupio veliki broj učenika. U kategoriji literarnih radova natjecali su se Anja Vinković, Ema Marušić (mentorica  Vedrana Žutić, prof. hrv. jezika), Leon Soldo, Patrik Soldo, Lucija Andabaka i Domagoj Roško (mentorica Vera Ištuk, prof. hrv. jezika). Radovi Lucije Anabaka i Domagoja Roška sudjelovali su i na županijskoj razini, a Domagojev je rad predložen za državnu razinu smotre.

U kategoriji scenskog izraza sudjelovali su: Ana Bendra, Ivana Šumiga, Paula Kešnjer i Ivona Marić – pod mentorstvom Helene Andabaka. Lara Šijanović, Karlo Žutić, Šimun Sauka, Karlo Kolak, Veronika Španiček, Hrvoje Sovar, Karla Čulig, Nika Tomljenović, Marta Hutinec, Helena Bendra – pod mentorstvom Vedrane Žutić, prof. hrv. jezika, te Tibor Vaskrsić, Laura Linić, Ana Rako, Magdalena Gašparić, Zrinka Kovačić, Mia Kedmenec, Maria Šumiga i Kristian Mikloš – pod mentorstvom Vere Ištuk, prof. hrv. jezika. Na županijskoj su razini sudjelovale Ana Bendra i Zrinka Kovačić, a Zrinka je pozvana i na državnu razinu.

Na natjecanju iz matematike sudjelovali su: Luka Cvitković, Toni Čulig, Ivan Šuvak, Patrik Hegeduš, Marijan Dvojković, Franka Jukić – uz mentorstvo učiteljice Božene Ursa Starc; Ema Tomić i Nika Ivković – uz mentorstvo učiteljice Đurđice Dinješ, te David Miličević i Gabrijel Đukić – uz mentorstvo učiteljice Ružice Paić. Pod mentorstvom Edite Lukačević, dipl. ing. matematike sudjelovali su: Petar Sauka, Matej Ilišević, Luka Marošičević, Jakov Jolić, Mia Kedmenec, Petar Vuk, Mario Đurčinović, Zrinka Kovačić, Ana Rako i Gabriel Kršić. Nevenka Burić, prof. matematike pripremila je sljedeće učenike: Šimuna Sauku, Luku Šimunovića, Antonia Pintera i Filipa Drejića. Na županijsku su se razinu plasirali: Luka Cvitković, Toni Čulig, Petar Sauka, Matej Ilišević, Luka Marošičević, Jakov Jolić, Mia Kedmenec i Šimun Sauka.

Na natjecanju u poznavanju hrvatskoga jezika sudjelovali su Nikola Đurčinović – mentorica Vedrana Žutić, prof. hrv. jezika; Natalie Rambousek, Lara Štrus, Karlo Jukić, Magdalena Nikolić i Sara Lončarić – mentorica Vera Ištuk, prof. hrv. jezika. Pravo natjecanja na županijskoj razini ostvarila je Natali Rambousek.

Rad učenika Karla Marukića i Filipa Marijanovića, pod mentorstvom Tamare Dević, prof. LK, upućen je na županijsko natjecanje LIK.

Svi natjecatelji i svi mentori zaslužuju pohvale i čestitke na uloženom trudu i ostvarenim rezultatima. Ovako vrijedni i uspješni učenici ponos su naše škole.