Biti učitelj, bar jedan dan
Autor: Darija Benaković, 9. 10. 2017.

Svjetski dan učitelja, 5. listopada, obilježen zamjenom uloga učitelja i učenika.

U okviru našeg cjelogodišnjeg školskog projekta Profesionalna orijentacija i usmjeravanje, Svjetski dan učitelja obilježen je upoznavanjem s tajnama učiteljskoga zanimanja, kao i svih ostalih zanimanja u školi. Učenici su se prijavili pedagoginji u kojem se zanimanju žele okušati, te su na jedan sat mogli raditi posao nekog učitelja, stručnoga suradnika ili administrativnih i tehničkih djelatnika škole. Toga je dana škola imala 10-ak ravnateljica i ravnatelja, mnoštvo pedagoga, psihologa, knjižničara, učitelja svih predmeta, brojni su bili domari, spremačice i kuharice. Većina se učenika iznenadila kada su saznali što sve rade djelatnici škole.

Tete i stričeki spremači su bili jako vrijedni.

Učenici su učiteljima na razne načine česitatali Dan učitelja.

Šimun Sauka u ulozi učitelja povijesti.

Zamjenski knjižničari uredili su knjižnicu novim detaljima.

Imali smo jako puno ravnateljica i ravnatelja koji su za tu prigodu potpisali i obavijest za učenike i učitelje.

Domar je imao puno vrijednih pomoćnika.

Zamjenske učiteljice u 3. b razredu.

Lijepo je i zanimljivo biti školskom kuharicom.

Tajnica i njezine pomoćnice-zamjenice.

Anja kao pedagoginja.

Karla je bila nova psihologinja.

Fran je održao sat Geografije.

Učenik 7. b razreda Fran Barba preuzeo je ulogu učiteljice matematike, Edite Lukačević te učenicima 7. b razreda najprije pomogao riješiti probleme sa zadacima za domaću zadaću, a nakon toga vodio sat obrade nastavne jedinice Proporcionalne veličine.

Pri kraju nastavnog sata učenici su zaključili kako poziv učitelja nije nimalo lagan. Svaki se "dobar" učitelj za svoj nastavni sat mora dobro pripremiti i imati puno godina iskustva rada s djecom, kako bi im svoje znanje prenio na razumljiv način.

Učenici 5. a razreda Zrinka Kovačić i David Barac preuzeli su ulogu učiteljice matematike, Edite Lukačević te učenicima svoga razreda uspješno održali sat obrade nastavne jedinice Osnovna svojstva množenja.

Učenici 5. b razreda Matej Ilišević i Jakov Jolić preuzeli su ulogu učiteljice matematike, Edite Lukačević te učenicima svoga razreda vrlo uspješno održali sat obrade nastavne jedinice Osnovna svojstva množenja.

Svoju su ulogu učitelja shvatili nadasve ozbiljno. Vrlo su se dobro pripremili za nastavni sat i stečeno znanje na razumljiv, interesantan i poticajan način prenijeli ostalim učenicima razreda.

U aktivnosti zamjene uloga bio je uključen veliki broj učenika u prvoj i drugoj smjeni.