Treći razredi u projektu Mali volonteri
Autor: Darija Benaković, 8. 4. 2016.

Tijekom ove školske godine učenici trećih razreda zajedno sa svojim učiteljicama Vesnom Jakovljević i Josipom Paun Hujber, te pedagoginjom Katicom Maćešić ostvaruju projekt Mali volonteri, kojemu je cilj usvojiti korisne navike koje će u budućnosti biti korisne njima, njihovoj obitelji i cijeloj zajednici.

Učenici 3.a i 3.b razreda naše škole tijekom ove godine su se uključili u projekt "Mali volonteri".
Nakon upoznavanja  s temom i razgovora o tome tko su to volonteri i zašto je netko volonter podijelili smo se u nekoliko skupina i započeli s radom.
Najveći broj učenika je uključen u ekološku skupinu koja je tijekom siječnja posijala različite vrste bilja - ukrasno, ljekovito i začinsko.

Nakon sadnje članovi skupine redovito su zalijevali i pratili rast biljaka.
Osim njih aktivno sudjeluju u svom radu i učenici u skupini koja pomaže drugoj djeci. Oni su ovih dana imali puno posla jer je veliki broj učenika bio bolestan pa su ih putem telefona obavještavali  što smo radili na nastavi.

Nakon redovitog zalijevanja i promatranja svoga rada, učenici su uočili kako je došlo vrijeme za rasađivanje pojedinih biljaka - kadulje i nevena.

Veselo i s puno žara pristupili smo i tom poslu. I dalje redovito zalijevamo biljke i promatramo kako rastu.

Posadili smo bosiljak, majčinu dušicu, kadulju, neven, dobro zalili, uskoro prelazimo i na drugi naš volonterski kutić gdje ćemo saditi ljekovito i ukrasno bilje.