Iskažimo svoje mišljenje o našem gradu
Autor: Darija Benaković, 26. 1. 2016.

Sudjelujte u projektu "Organizacije koje brinu" i predložite važne promjene.

Poštovane sugrađanke, poštovani sugrađani,

Grad Vukovar u sklopu projekta „Organizacije koje brinu“ koji sufinancira Europska unija započinje rad na izradi gradske strategije za djecu kojom se nastoji odgovoriti na potrebe djece. Prilikom izrade strategije vodit ćemo se  Nacionalnom strategijom za prava djece u Republici Hrvatskoj od 2014. do 2020., Konvencijom Vijeća Europe o pravima djece te specifičnim potrebama djece u Gradu Vukovaru.

Pozivamo Vas da  doprinesete izradi strategije uključivanjem u istraživanje i ispitivanje potreba da iznesete prijedloge kojima bi se kvalitetnije odgovorilo na potrebe djece na području grada i okolice Vukovara.  Svoje prijedloge o sadržajima i uslugama koje je u našem gradu potrebno uvesti ili unaprijediti možete poslati putem Facebook stranice Udruge  Proanima.Kreativka https://hr-hr.facebook.com/proanima.kreativka,na e-mail adresu Udruge Proanima.Kreativka: proanima.kreativka@gmail.com ili anonimno dostaviti putem glasačkih kutija koje će se nalaziti na sljedećim lokacijama:

Dječji vrtić Vukovar 1, Eugena Kvaternika 27

Dječji vrtić Vukovar 2, Kardinala A. Stepinca 46

Osnovna školaAntuna Bauera, Trg Matije Gupca bb

Osnovna školaMitnica, Fruškogorska 2

Posebna školaJosipa Matoša, Petra Preradovića 40

Srednja Ekonomska škola, Stjepana Filipovića6

Centar za socijalnu skrb Vukovar, Županijska 13

Gradska uprava Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1

Dom zdravlja,

Društvo naša djeca Vukovar,

Knjižnica Vukovar, Trg Republike Hrvatske 1

Prethodno istraživanje provedeno u sklopu ovog projekta za izradu lokalne strategije za djecu, pokazalo je da Vukovarci smatraju da su teme vezane uz djecu važne i da bi se rado uključili u proces izrade lokalne politike koja se odnosi na najmlađe sugrađane. Ovo je Vaša prilika!

Izrada strategije dio je projekta Organizacije koje brinu koju provodi Udruga roditelja „Korak po korak“ s partnerima, Proanima.Kreativka iz Vukovara, Centar mladih Belišće i Udruga Proni iz Osijeka,Gradom Sv Ivan Zelina, Udrugom gradova, Udrugom mladih Zeline. Projekt se provodi u okviru programa IPA 2011 „Jačanje potpore organizacijama civilnog društva za povećanje dobrog upravljanja i transparentnosti javne uprave u Hrvatskoj“. Financira ga Europska unija, a sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske. Vrijednost projekta iznosi 240.000,00 eura.

S poštovanjem,

Ivan Penava, gradonačelnik