Božićna priredba
Autor: Darija Benaković, 22. 12. 2015.

Ovogodišnja božićna priredba održana je 21. prosinca i pokazala je s koliko radosti učenici iščekuju Božić.

Uvodne riječi svim dragim gostima uputila je učenica 8.b Mia Rako, a nakon toga uslijedio je program u kojemu je bilo puno plesa, pjesme, lijepih, blagih riječi o Božiću.

Tako su nam se predstavili plesači 4. a i b razreda (koje su uvježbale učiteljice Senka Horvatić i Sanja Starc) Plesom domaćih i dočarali toplinu božićne noći.

Igrokaz Polje milosrđa pripremile su Vera Ištuk i Božena Ursa Starc s učenicima 2. a i viših razreda, a poruka o potrebi milosrđa i dobrih dijela među ljudima potpuno je u suglasju s godinom milosrđa koju je proglasio papa Franjo.

Zbor 3. i 4. razreda uvježbala je s. Ana.

Uslijedio je još jedan igrokaz Pismo za Djeda Božićnjaka u izvedbi 2. a učiteljice Božene Ursa Starc,

te Pisma za Djeda Božićnjaka koja su izrecitirali učenici 4. a i b razreda učiteljica S. Horvatić i S. Starc.

Zvucima božićnih pjesama razveselili li su nas flautistica Anja Vinković, 4. a i gitarist Šimun Sauka, 4. b.

Školski je zbor otpjevao Deck the halls, a nakon toga mu se pridružila i ritmička skupina 3. a i b razreda učiteljica Vesne Jakovljević i Josipe Paun Hujber te su zajedno izveli pjesmu Rock zvončići.

Ravnateljica Dubravka Lemac pozdravila je sve drage goste i poželjela svima sretan Božić i uspješnu, zdravu i veselu novu godinu.

Na samom kraju pjesmom Ide nova godina predstavili su nam se i naši prvašići koje su uvježbale učiteljice Jasna Mađarac i Helena Andabaka.

Potrudimo se svi zadržati božićnu toplinu i radost i tijekom cijele sljedeće godine. Blagoslovljen Božić i sretna i uspješna nova godina.