Naši ZLATNI matematičari!
Autor: Jelena Cvrković, 18. 5. 2015.

Ekipa mladih matematičara koju čine učenici petih i šestih razreda, u sastavu: Karlo Cvitković 5.a, Jakov Šlafhauzer 6.c, Josip Kolar 6.a i Leonard Lukačević 6.a, pod vodstvom mentorice Edite Lukačević, sudjelovala je 15. svibnja 2015. g. na Trećem festivalu matematike u Lipiku. Osvojili su 1. MJESTO i ZLATNU MEDALJU u ekipnom dijelu natjecanja (Kategorija 56), dok je u pojedinačnom dijelu Leonard Lukačević ostvario također, najbolji rezultat i zlatnu medalju. Josip Kolar  osvojio je 3.mjesto i broncu, Jakov Šlafhauzer 5. mjesto u kategoriji "Najbolji rješavatelj linearnih jednadžbi", a Karlo Cvitković 12.mjesto u kategoriji "Najbolji rješavatelj računa i razlomaka jednakih nazivnika".

Iz rukopisa dojmova naše uspješne mentorice:

" U pojedinačnom dijelu natjecanja, Leonard Lukačević, u kategoriji "Najbolji rješavatelj linearnih jednadžbi" ostavio je iza sebe sve ostale natjecatelje šestih razreda, ne samo u Lipiku nego i ostalim mjestima od Zagreba sve do istoka naše Domovine, te ostvario najbolji rezultat i još jednu zlatnu medalju.

Josip Kolar ostvario je 3.mjesto i brončanu medalju, dok je Jakov Šlafhauzer ostvario 5. rezultat također u kategoriji "Najbolji rješavatelj linearnih jednadžbi", a Karlo Cvitković 12.mjesto u kategoriji "Najbolji rješavatelj računa i razlomaka jednakih nazivnika".

Tako veliki uspjeh naših mladih matematičara rezultat je vrijednoga rada tijekom cijele školske godine svakoga od njih ponaosob ali i vrhunske organizacije i suradnje njih kao tima.

Na natjecanje iz Vukovara krenuli smo u pola devet ujutro, vratili se kući u ponoć, a tijekom dana svaki je od učenika odradio dva natjecanja, na kojima je svaki od njih riješio i preko 40 zadataka. Unatoč velikom naporu ozračje je cijelo vrijeme bilo veselo, pozitivno i dječje razigrano. A to je ono najljepše što ovaj festival nudi nama učiteljima i našim učenicima koji volimo matematiku i sve izazove koje nam ona nudi. Zato želim izraziti sve pohvale glavnom organizatoru i inicijatoru ovoga natjecanja, kolegi Nenadu Kuzmanoviću kao i svima onima koji su nam pomogli da skupimo sredstva kako bi na festival otišli.

Festival matematike je u svom pozdravnom govoru, između ostalih, otvorio i već spomenuti glavni organizator Nenad Kuzmanović sa riječima da je njemu matematika bila ljubav još u najranijim dječjim danim,te iz ljubavi je matematiku i studirao, te se vođen tom ljubavju odlučio za poziv učitelja matematike. Cijelo se vrijeme čudio da postoje ljudi koji matematiku ne vole, ljudi kojima je matematika izuzetno teška, te je cijeli ovaj projekt i počeo s ciljem da djeci još u najranijim danima matematiku približi, da im pokaže sve njezine lijepe i vesele strane.

Jer tko matematiku zavoli kao dijete, rješavanje matematičkih zadataka kroz cijeli život je za njega Festival radosti, zajedništva i uspješnoga rada.

Učiteljica matematike i ponosna mentorica Edita Lukačević  "