Svečano obilježen Dan vukovarskih branitelja
Autor: Darija Benaković, 11. 3. 2020.

Učenici naše škole sudjelovali u obilježavanju Dana vukovarskih branitelja, 10. ožujka 2020.

Dan vukovarskih branitelja podsjetnik je na sve hrabre vukovarske branitelje koji su se 10. ožujka 1991. okupili u Vukovaru kako bi izrazili svoju spremnost i organizirali se za obranu grada kojemu je prijetila velikosrpska agresija. Danas smo zahvalni na toj mudrosti i hrabrosti jer živimo u slobodnom gradu koji raste i razvija se.

U programu obilježavanja u Hrvatskom domu Vukovar sudjelovala je naša učenica 8. a razreda Helena Bendra s prigodnim sastavkom.

Braniteljima

Razmišljate li ikada kako bi vaš život izgledao da nije bilo Domovinskog rata? Bismo li ikada imali svoju domovinu? Bismo li ikada učili hrvatski jezik? Mislim da život ne bi bio ovako lijep da nije bilo njih, naših branitelja. Oni su nam omogućili život u nezavisnoj i slobodnoj domovini Hrvatskoj.

Lako je reći kako volite svoju domovinu, puno je teže to i dokazati. Kada je došlo do rata, nisu svi pohitali u obranu domovine. Oni jesu. Riskirali su svoje živote za domovinu, za nas i našu slobodu. Oni su pravi, istinski heroji i drago mi je da postoje ljudi poput njih. Hrabri, nesebični, domoljubi, spremni na sve za svoj narod i svoju domovinu.

Teško mi je što mnogi mladi odlaze iz Hrvatske u potrazi za boljim životom. Ja to ne želim. Smatram da se i ovdje može dobro živjeti. Uz trud i rad sve se može. Branitelji su branili Hrvatsku kako bismo danas mi mogli uživati u njezinim ljepotama i slobodi. Trebamo se truditi i svi zajedno sudjelovati u njezinu daljnjem razvoju. Jer što bi bilo da su oni odustali? A nisu. Oni su bili tu kada ih je njihova domovina najviše trebala. Oni su primjer onoga kako se voli svoj narod i svoja domovina. To ne smijemo zaboraviti. To mora biti temelj na kojem ćemo graditi svoju budućnost i svoje snove.

Helena Bendra, 8.a

Učenici 3. i 5. razreda pozdravili su branitelje u središtu grada i time im još jednom iskazali zahvalnost!

U privitku je još nekoliko radova naših učenika posvećenih braniteljima!