KRITERIJI ZA IZBOR „UČENIKA GODINE“ I „UČENIKA GENERACIJE“
Autor: Ivana Križanac, 7. 6. 2012.

OSNOVNA ŠKOLA MITNICA VUKOVAR

POVJERENSTVO ZA IZBOR „UČENIKA GODINE“ I „UČENIKA GENERACIJE“

Jedan od temeljnih ciljeva škole je razvijanje svijesti učenika o tome da trebaju težiti izvrsnosti, a izvrsnost se postiže ustrajnim radom, kreativnošću i usvajanjem osnovnih etičkih i osobnih normi ponašanja.

Najuspješnije je učenike Škola odlučila svake godine (prema utvrđenim kriterijima) identificirati i, ovisno o materijalnim mogućnostima škole, primjereno nagraditi.

Osnovna škola Mitnica već nekoliko godina prati i cijeni rad, uspjeh svojih učenika. Naši učenici svake godine sudionici su županijskih i državnih natjecanja te smotri, gdje postižu brojne uspjehe.

Sjednicom Učiteljskog vijeća donesena je odluka o izobru "Učenika godine" i "Učenika generacije", te je osnovano povjerenstvo za izbor navedenih učenika. Izbor učenika biti će svake godine.

Povjerenstvo za izbor "Učenika godine" i "Učenika generacije" donijelo je kriterije vrjednovanja. Nagrade se dodjeljuju na kraju školske godne prigodom svečane podjele svjedodžbi i pohvala najboljim učenicima.

Povjerenstvo za izbor "Učenika godine" i "Učenika generacije" (od 14. svibnja 2014. godine) djeluje u sastavu: 1. Jelena Cvrković, stručna suradnica - predsjednica

2. Đurđa Ivković, učiteljica engleskoga jezika - članica

3. Sanja Starc, učiteljica razredne nastave - članica

KRITERIJI ZA IZBOR UČENIKA GODINE I/ILI UČENIKA GENERACIJE

1. USPJEH
     "Učenik godine"                                                        "Učenik generacije"

Odličan uspjeh:                                           Odličan uspjeh (5,0) tijekom svih 8 godina

5,0 = 8 bodova

4,8= 6 bodova

4,7 - 4,6 = 4 boda

4,5= 2 boda

2. VLADANJE

Uzorno, bez pedagoških mjera = 3 boda

3. IZOSTANCI

0 neopravdanih = 3 boda

0 opravdanih = 3 boda

4. NATJECANJA

4.1. Županijska natjecanja

1. mjesto = 5 bodova

2. mjesto = 3 boda

3. mjesto = 1 bod

4.2. Državno natjecanje (u znanju prirodnih i humanističkih znanosti)

1.mjesto= 10 bodova

2. mjesto= 8 bodova

3. mjesto= 6 bodova

4. mjesto= 4 boda

5. - 10. mjesto = 2 boda

4.3. Državna smotra LiDraNo = 8 bodova

4.4. Postignuća u sportskim natjecanjima:

Izvan škole 1. mjesto na državnom natjecanju = 6 bodova

4.5. Školska natjecanja (sva):

1. mjesto= 3 boda

2. mjesto = 2 boda

3. mjesto= 1 bod

5. OSTALI POKAZATELJI USPJEŠNOSTI

* sudjelovanje u kulturnoj i javnoj djelatnosti lokalne zajednice = 2 boda

* sudjelovanje u kulturnoj i javnoj djelatnosti škole = 1 bod

* humanitarne aktivnosti = 1 bod

* dodatno obrazovanje u glazbenoj školi= 1 bod

* posebna postignuća u glazbenoj školi = 1 bod

* volontiranje u školi i izvan nje= 1 bod

* sudjelovanje na smotrama, susretima i najtečajima koji nisu u organizaciji AZOO-e, a učenik predstavlja školu i škola ga je prijavila: za dodjeljenu diplomu, pohvalu, priznanje ili zahvalnicu = 1 bod

Prijedloge za izbor, razrednici trebaju dostaviti Povjerenstvu koje na temelju navedenih kriterija sastavlja popis učenikate iznosi prijedloge Učiteljskom vijeću za učenike koji imaju najviše ostvarenih bodova.

Učiteljsko vijeće donosi odluku o izboru.

U ime povjerenstva:

Jelena Cvrković, predsjednica povjerenstva

U Vukovaru, 14. svibnja 2014.

Prijedloge za izbor razrednici dostavljaju Povjerenstvu koje, na temelju navedenih kriterija, sastavlja listu poretka i predlaže Učiteljskom vijeću učenike sa najviše ostvarenih bodova. U slučaju izjednačenog broja bodova između dva ili više učenika Učiteljsko će vijeće uzeti u obzir odnos učenika prema drugim učenicima, prema učiteljima i ostalim zaposlenicima škole te prema društvenom i prirodnom okružju. Učiteljsko vijeće donosi odluku o izboru.

U ime povjerenstva:

Ana Hutz, predsjednica povjerenstva